Profilaktyka

Aby zachować zdrowy
uśmiech przez lata

Dzięki profesjonalnym zabiegom profilaktycznym wykonywanym przez lekarza stomatologa lub wykwalifikowaną higienistkę dentystyczną Państwa uśmiech znacznie dłużej pozostanie wolny od przebarwień, próchnicy i licznych chorób – np. przyzębia.

W gabinetach Hościłowicz Stomatologia oferujemy pełen zakres usług związanych z profilaktyką. Warto pamiętać, że im częściej będziemy odwiedzali stomatologa, który w trakcie wizyt kontrolnych sprawdzi stan naszych zębów i przeprowadzi podstawowe zabiegi profilaktyczne, tym ryzyko związane z zaniedbaniami, prowadzące nawet do utraty zębów będzie zdecydowanie mniejsze.

Aby zapewnić zębom zdrowie, biel i głądkość w naszych gabinetach oferujemy skaling, piaskowanie, fluoryzację i lakowanie.

Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego i narzędzi ręcznych. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny.  Jedynie bardzo wrażliwi pacjenci mogą odczuwać dyskomfort.
Kamień to naturalna konsekwencja osadu, który powstaje na zębach, składa się głównie z bakterii. Naszym pacjentom indywidualnie ustalamy częstotliwość higienizacji, zazwyczaj radzimy, aby zabieg wykonywać średnio dwa razy do roku.
 


Piaskowanie, przeprowadzane przy pomocy specjalnej piaskarki. Dzięki temu, zęby oczyszczamy z małoestetycznie wyglądającego osadu pojawiającego się w wyniku spożywania kawy, herbaty i palenia tytoniu. Strumnień piasku dociera do trudno dostępnych miejsc oraz powoduje, że zęby stają się jaśniejsze i odzyskują naturalny wygląd.
 Fluoryzacja zębów,  polega na nakładaniu specjalnego preparatu zawierającego fluor w postaci lakieru, żelu bądź pianki w celu wzmocnienia oczyszczonego wcześniej szkliwa zębów. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda profilaktyki znacznie zmniejszająca ryzyko próchnicy.
Jest to zupełnie bezbolesna i bezstresowa procedura. Zalacana dwa razy do roku, u dzieci częściej, nawet cztery razy do roku w odstępach 3 miesięcznych.
 

 

Lakowanie jest to uszczelnianie bruzd (zagłębień na powierzchni zębów). Wąskie i głębokie bruzdy sprzyjają zaleganiu w nich resztek pokarmowych i są bardzo trudne do oczyszczenia szczoteczką, gdyż często są węższe niż włókno szczoteczki. Są w związku z tymsą pierwszym miejscem, w którym rozwija się próchnica. Aby temu zapobiec bruzdy zwypełnia się światłoutwardzalnym lakiem, który uniemożliwia zaleganie resztek pokarmowych i ogranicza rozwój próchnicy.
   
Szczególnie podatne na próchnicę są bruzdy i szczeliny na powierzchniach świeżo wyrzniętych zębów stałych, dlatego najlepszym okresem na lakowanie jest wiek ok. 6 roku życia. Zaraz po wyrznięciu się stałych „szóstek”.
Lakowanie zmniejsza częstość występowania próchnicy o 84% po roku, 58% po 4 latach.

Specjaliści wykonujący usługę

higienistka

Anna Czarnocka

higienistka

Monika Bartnicka

higienistka

Urszula Wojtecka

higienistka

Monika Grelecka

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Gabinet

Plac Wyzwolenia

4/1

Gabinet

Zagórna

2A

Gabinet

Swobodna

43

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2020 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: DRE STUDIO

×