Implanty zębowe - jakie są etapy wszczepienia implantu?

stomatolog i pacjent

Proces wszczepienia implantu zębowego obejmuje kilka etapów, które są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu terapeutycznego. W tym artykule omówimy etapy wszczepienia implantu zębowego oraz istotne kroki, jakie należy podjąć na każdym etapie tego procesu, aby zapewnić pacjentowi najlepsze możliwe rezultaty.

Konsultacja i ocena stanu jamy ustnej

Jako dentyści z Białegostoku, podpowiadamy, że pierwszym etapem wszczepienia implantu zębowego jest konsultacja z implantologiem stomatologicznym oraz ocena stanu jamy ustnej pacjenta. Podczas tej wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący historii chorób, przegląd historii stomatologicznej oraz przeprowadza dokładne badanie jamy ustnej i struktur kostnych.

Planowanie i diagnostyka

Po przeprowadzeniu oceny pacjenta lekarz stomatolog przystępuje do etapu planowania i diagnostyki. W tym celu często wykorzystuje się zaawansowane technologie, takie jak tomografia komputerowa lub zdjęcia rentgenowskie, aby dokładnie ocenić strukturę kości i ustalić optymalne miejsce dla wszczepienia implantu. Na podstawie tych danych lekarz może zaplanować dokładny przebieg zabiegu i wybrać odpowiednią wielkość, długość i rodzaj implantu, który najlepiej odpowiada anatomicznym warunkom pacjenta.

Procedura wszczepienia implantu

Główny etap wszczepienia implantu zębowego to sama procedura chirurgiczna, podczas której implant zostaje umieszczony w kości szczęki lub żuchwy. Procedura ta może być przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od preferencji pacjenta oraz złożoności zabiegu. Po wszczepieniu implantu pacjent przechodzi przez okres gojenia, w trakcie którego kość zrośnie się z implantem, tworząc trwałe połączenie. Po zakończeniu procesu gojenia następuje etap zakotwiczenia korony lub protezy na wszczepionym implancie, który przywraca pacjentowi funkcję i estetykę zębów.

Wróć do bloga

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2023 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×