Jakie zabiegi obejmuje stomatologia zachowawcza?

dentysta i pacjentka na fotelu

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką chorób zębów i tkanek przyzębia. Jej głównym celem jest utrzymanie naturalnych zębów pacjenta w jak najlepszym stanie przez możliwie długi czas. W artykule tym przyjrzymy się bliżej różnym zabiegom jakie obejmuje stomatologia zachowawcza oraz ich znaczeniu dla zachowania zdrowia jamy ustnej.

Leczenie próchnicy

Zajmując się leczeniem zębów w Białymstoku, podpowiadamy, że jednym z kluczowych zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy. Wczesne wykrycie i leczenie ubytków próchnicowych pozwala na zachowanie naturalnej struktury zębów oraz uniknięcie poważniejszych powikłań. Lekarz dentysta usuwa zainfekowane tkanki, a następnie wypełnia ubytek odpowiednim materiałem. Dzięki temu zęby odzyskują funkcję żucia i estetyczny wygląd.

Pielęgnacja i profilaktyka - klucz do zdrowego uśmiechu

Stomatologia zachowawcza kładzie duży nacisk na profilaktykę i edukację pacjentów. Regularne wizyty kontrolne u dentysty pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów oraz skuteczne zapobieganie ich rozwojowi. Ponadto stomatolog udziela porad dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej oraz stosowania skutecznych metod pielęgnacyjnych, które pomagają utrzymać zdrowe zęby i dziąsła na długie lata.

Ochrona tkanek przyzębia

Stomatologia zachowawcza nie ogranicza się tylko do leczenia zębów, ale również dba o zdrowie tkanek przyzębia. Profilaktyczne zabiegi, takie jak piaskowanie, fluoryzacja czy lakowanie bruzd, pomagają w zapobieganiu powstawaniu próchnicy oraz stanowią skuteczną ochronę przed rozwojem chorób przyzębia. Dzięki regularnym wizytom u stomatologa i higienistki oraz właściwej profilaktyce pacjenci mogą cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Wróć do bloga

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2023 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×